טבלת השוואה בין גיבוי ענן לגיבוי באתר הלקוח.
המידע בטבלה מתייחס לשירותי הגיבוי של Backup-pro לעומת פתרונות הגיבוי הנפוצים באתרי לקוח ואינו רלוונטי לשירותי גיבוי אחרים בשוק.

גיבוי ענן גיבוי מקומי
אפקטיביות זו הסיבה העיקרית לצמיחה המהירה של השירות:
יכולות טכניות מתקדמות יותר, הוזלת עלויות, ביטול הצורך ברכישה ותחזוקה חומרה ותוכנה עם גמישות תמיכה מלאה בכל סוגי טכנולוגיות הגיבוי, תפעול ותחזוקה אוטומטיים, גיבוי מקיף ומתקדם יותר ממערכות מקומיות.
גיבוי מקומי מחייב השקעה גדולה בתשתיות, בתחזוקת המערכת, כאשר היכולות של מערכת מקומית מוגבלות טכנולוגית עקב המיקום הפיסי של החומרה, קישוריות האינטרנט המוגבלת וצורך בשידרוג תמידי, בכדי לעמוד בטכנולוגיה המתחדשת.
חשוב לציין שעסקים רבים אינם מודעים למשמעות הקריטית של גיבוי המידע ושומרים עותק של המידע על כונן קשיח או מדיות אחרות. תהליך שאינו עומד בשום סטנדרט של גיבוי מידע וצופן בתוכו סיכונים רבים. אם אתם מגבים לכונן קשיח, מומלץ לקרוא בהרחבה עמוד זה. אני מגבה היום לכונן קשיח מקומי, למה אני צריך גיבוי ענן?
אבטחה הצפנת מידע תלת-שכבתית, המידע עובר תהליכי הצפנה עוד טרם הוצאת המידע מהלקוח, עותק של המידע נשמר בחוות שרתים תחת אבטחה פיסית וטכנולוגית גבוהה יותר מהקיים באתר לקוח. תלוי מדיניות לקוח. לרוב אבטחה נמוכה.
גמישות מלאה לכל צרכי הלקוח, ניתן להגדיל נפח, מחזור גיבוי, מספר התקנים, סוגי גיבויים ככל שנדרש על ידי הלקוח באופן מיידי אין – תלוי קבלת החלטות הראשונית וכל צורך בפתרון רחב יותר נדרשת השקעה משמעותית נוספת ו/או לרוב החלפת המערכת הישנה בחדשה.
מהירות שחזור מיידית, הורדת המידע מהענן מאפשר שיחזור מידע תוך דקות ללא צורך בגורם טכני מסובך, ארוך ויקר – תלוי סוג הגיבוי, סוג המדייה לגיבוי וזמינות איש המחשבים.
התאוששות מאסון פשוטה ומהירה גיבויים מקומיים נגישים רק מההתקן הפיזי. אם הפגיעה היא באתר, גם הגיבויים או רכיבים הטכניים הנדרשים לתהליך השחזור עלולים להיהרס .
בקרה בקרה מתקדמת, דוחות אוטומטיים במייל לכל שינוי, לתקינות הגיבוי וכל הנדרש על ידי הלקוח.
מחייב בחירה בספק מקצועי.
בהתאם למדיניות לקוח, עלות הבקרה באופן ישיר לאיכות הבקרה.
עלויות תשלום חודשי לפי צריכה. יחס עלות/ תועלת הגבוהה ביותר. גבוהה:
השקעה בחומרה, רישוי, התקנות, שדרוגים, בקרה, החלפת מדיות, הוצאת מדיות לאתר חיצוני מאובטח.
התקנה מיידית, ללא עלות, על ידי מומחה מחייבת עבודה של איש מקצוע עם עלויות בהתאמה.
תחזוקה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע
באחריות ספק
כפוף לגורם הטכני המנהל, תפעול מורכב ויקר
אמינות הגיבוי גבוהה מאוד נמוכה מסיבות טכניות ותפעוליות, תלוי בסוג הפתרון, באיכות ההתקנה בבקרת הגיבוי (אם בכלל מתבצעת).
כ- 27% מהשחזורים נכשלים.
שירותי מומחה המערכות מנוהלות על ידי כוח אדם מיומן ומנוסה בגיבוי, שיחזור ותחזוקת מערכות מחשוב מתקדמות. לרוב הקמה וניהול על ידי איש מחשבים כללי.