גיבוי קבצים ואפליקציות – למה נדרשת התייחסות מיוחדת?

גיבוי קבצים ואפליקציות, כמו כל גיבוי מידע עסקי, מחייב אפיון מקצועי ופתרון ייעודי לפורמט המידע.
המידע שלנו מפוזר בין 2 מקומות עיקריים: קבצים ומידע שנשמר על ידי מערכות ניהול מידע.

גיבוי קבצים

גיבוי קבצים כדוגמת מסמכי Office, קבצי תמונות, מוזיקה, או מסמכי PDF, אשר נשמרים על ידי מערכות הגיבוי בקבצים עצמאיים, אך מחייבים טכנולוגיה היודעת לנהל ולתמוך בכל סוגי הקבצים, שכן גיבוי חכם יודע לנהל גיבוי של קבצים פתוחים, דחיסה מתקדמת ובדיקות תקינות בהתאמה לסוג הקובץ. שירותי גיבוי פשוטים מבצעים עבודה באופן “טיפש” והמשמעות היא פחות יעילות, פחות אמינות וסיכוי שחלק מהמידע לא יהיה ניתן לשיחזור מסיבות אלו.
גיבוי ענן מקצועי מכיר את כל סוגי הקבצים ויודע לבצע את הגיבוי ברמת אמינות וביצועים גבוהים.

גיבוי אפליקציות

אפליקציות הן למעשה שם כולל למערכות ניהול מידע. כל אפליקציה שומרת את המידע באופן שונה, במיקום שונה ובטכנולוגיה שנבחרה על ידי מפתחי היישום. חלקן יעבדו עם בסיסי נתונים כמו SQL או Oracle. יישומים ישנים או לעסקים קטנים נבנים באמצעות בסיס הנתנוים של Access, אך יש עוד הרבה דרכים וטכנולוגיות. גיבוי מקצועי מחייב היכרות עם האפליקציות הנפוצות, התקנה והטמעה, שכוללים בדיקות שיבטיחו שביום הדין יהיה ניתן גם לבצע שיחזור.
חשוב לזכור שלא כל גיבוי שהסתיים בהצלחה יאפשר שיחזור!

איזה גיבוי לבחור?

האם גיבוי מקומי או גיבוי ענן? האם להשתמש בתוכנה זו או אחרת? הנכס היקר ביותר בחברה שלכם הוא המידע, שנאסף מיום הקמת החברה, על ידי כל עובדי החברה ואובדנו עלול לגרום לסגירת החברה. בחירת הגיבוי הנכון, התקנה מקצועית ושיחזור מוצלח מבוססים על בחירת גורם מקצועי, שמכיר את הטכנולוגיות ויודע להתאים את הגיבוי הנכון לפי הנדרש והתאמה אישית לצרכי הלקוח.

[formidable id=11]
צור קשר