עסקים או ארגונים רבים, ובעיקר הגדולים שבהם, מבוססים במהלך פעילותם השוטפת על אינספור נתונים ומידע. כיום, נהוג להכניס את מגוון צרכי עיבוד הנתונים ובכלל זה משאבי האנוש, הכספים, התפעול, הלוגיסטיקה תחת מערכת אחת, שכוללת בתוכה תכנון של כל המשאבים בהם משתמש הארגון. מערכת זו נקראת ERP (Enterprise Resource Planning System), ואין צל של ספק שמעבר לתפעול שלה, יש לדאוג לגיבוי הנתונים המופיעים בתוכה.
מערכות ERP ומערכות CRM מחזיקות מידע יקר ערך של רשימת לקוחות וספקים, הצעות מחיר, מחירונים, תיעוד פעילות מול הלקוח, חשבוניות ואף ניהול ספרים. אובדן מידע זה מחייב השבתה ארוכה ועד סגירת פעילות החברה.
לא משנה אם מדובר במערכת פריורטי (Priority) או SAP Business One, ברק, תפנית, Microsoft Dynamics CRM. מערכות אלו הן הבסיס לפעילות העסק וכל פגיעה בהן משמעותה אחת.

כך מגבים כיום מידע

גיבוי מערכות המידע מחייב התאמה לטכנולוגיית המערכת, ולא כל פתרון גיבוי מקומי או ענן ידע גם לשחזר את המידע ולכן חשוב שאפיון והגדרת הגיבוי יבוצע על ידי מומחים בעלי ניסיון במערכות גיבוי.
קביעת משטר הגיבוי, הכולל את מחזור הגיבוי, תוכנו וניהול גרסאות לאחור הם הבסיס בניהול הגיבוי למערכות הרגישות ביותר בארגון כמו ERP או CRM.
הוצאת המידע באופן מאובטח ומוצפן לשרתים מאובטחים בחוות שרתים מבטיח שגיבוי מערכות ERP יכלול הוצאת המידע מחוץ לאתר הלקוח. גיבוי מקומי היא לא אופציה. במקרה של שריפה או גניבה הגיבוי יאבד יחד עם המידע.

מילת המפתח: גיבוי מרחוק

בדומה לסוגים אחרים של גיבויים, גם גיבוי מערכת ERP, בעת הנוכחית, מוציא מהתמונה, כמעט תמיד, את אמצעי הגיבוי המסורתיים יותר. אם בעבר היה נעשה שימוש תדיר באמצעי אחסון פיזיים, דוגמת דיסקים, כוננים קשיחים וכיוצא בזה, כיום ההתבססות היא על שרתים חיצוניים, אשר הגישה אליהם נעשית באמצעות רשת האינטרנט. שיטה זו, המכונה גיבוי מרחוק, כוללת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות, והיא מתאימה במיוחד למאפיינים העיקריים של ה-ERP.
אחת מהנחות היסוד היא שעבור עסק או ארגון מסוים, בחירה בפיתרון חיצוני תקטין בעשרות מונים את הסיכוי שדבר מה יקרה לקבצים המגובים ותוציא מכלל אפשרות תרחישים של פגיעה עקב שריפה או הצפה, למשל. בנוסף, הצפנת המידע המגובה מביאה לכך, שרק לגורמים הרלוונטיים תהיה גישה לקבצים המגובים. מכאן החשש לזליגתו לגורמים שאינם רצויים מתבטל גם כן. היות וגיבוי מרחוק לא מצריך הקמת תשתיות מורכבות, גם תג המחיר שנדרש עבורו נוטה להיות אטרקטיבי בכל קנה מידה.

[formidable id=11]
צור קשר