גיבוי בסיסי נתונים (Database) מחייב פתרון מקצועי ייעודי. להבדיל מגיבוי קבצים, גיבוי בסיס נתונים הוא גיבוי מורכב שדורש פתרון ייעודי לכל סוג גיבוי. לדוגמא, גיבוי של Microsoft SQL שונה מהגיבוי של Oracle או MySQL.
בסיסי נתונים משמשים כמחסן נתונים אחורי לתוכנות ויישומים רבים. תוכנת חשבשבת הנפוצה עובדת עם בסיס נתונים MS-SQL ואילו מרבית האתרים היום עובדים עם My-SQL.
אנו מבצעים התקנה מקצועית בהתאמה אישית לסוג המידע והטכנולוגיה מותאמת בהתאמה אישית לכל גיבוי ולקוח בנפרד.

על גיבוי בסיסי נתונים

ברמת ההגדרה, גיבוי בסיסי נתונים הוא פעולה של העתקת מידע, או “נתון”, כך שיוכל לשמש כגיבוי, במקרה של פגיעה במחשב הממוחשב, או אובדן ספציפי של המידע. כיום, הגיבוי נעשה במגוון שיטות או צורות אחסון, שיש לתת עליהן את הדעת במהלך הבחירה בפיתרון הספציפי (כפי שנראה בהמשך).
הנקודה המרכזית שיש להדגיש היא שבסיסי נתונים, מעצם היותם כאלה, צריכים להיות מגובים באופן תדיר ורצוי מדי יום. בשנים האחרונות, עם התגברות השימוש במיחשוב ענן, גדל גם מספר הארגונים אשר מבוססים על גיבוי מרחוק. כלומר, גיבוי באמצעות שרתים חיצוניים, אשר הגישה אליהם נעשית באמצעות רשת האינטרנט. בחירה בשיטת גיבוי זו מוציאה מכלל אפשרות תרחישים של פגיעה פיזית בנתונים, שמטבע הדברים נוטים להיות חיוניים, אפילו כאשר מערכות המיחשוב עצמן ייפגעו בצורה מאסיבית. החברות המקצועיות הפועלות בתחום יבצעו הצפנה של המידע המגובה, כך שרק למי שמוגדר תהיה הגישה למידע המגובה – דבר התורם, מן הסתם, לשקט הנפשי של אנשי הארגון.

חשיבותה של התאמה

כפי שנרמז מעלה, התחום של בסיסי הנתונים מהווה כיום עולם ומלואו. הנחת היסוד היא שלכל עסק, ארגון או מוסד יש צרכים משלו, המרכיבים את בסיס הנתונים וכתוצאה כך, גם מצריכים פתרונות גיבוי אחרים. אם מתבוננים על בסיסי נתונים הנחשבים לפופולאריים במיוחד, כמו גיבוי SQL, גיבוי Linux או גיבוי Microsoft (דרך Microsoft SQL Server), כל אחד מהם בעל מאפיינים שונים בתכלית. למרות שלבסיסים אלה יש אפשרות לגיבוי מסוים של המידע, מומלץ להיעזר בחברות הפועלות בתחום באופן מובהק.
כל גיבוי, בין אם של בסיסי נתונים או כל מאגר מידע אחר, צריך להתחיל מהבנה מלאה של אופן העבודה בארגון, הצרכים הספציפיים, כמויות המידע הנצברות והגישה של האנשים אליו. ברור שגיבוי, על מנת שיהיה יעיל לפחות, צריך להיעשות באופן שוטף ככל האפשר וזאת מבלי לפגוע כהוא זה בשגרת הפעילות בארגון המדובר.

גיבוי בסיסי נתונים

[formidable id=11]
צור קשר