הנהלת חשבונות היא הפלטפורמה של ניהול ספרים בכל ארגון. ניהול ספרים מחייב לפי דרישות החוק גיבוי מידע לאתר חיצוני, כלומר הוצאת תכולת הגיבוי לאתר מרוחק.
לא משנה אם אתם עובדים עם חשבשבת, רווחית או כל תוכנת הנהלת-חשבונות או תוכנת שכר אתם נדרשים לבצע גיבוי מידע לענן או כל פתרון מרוחק אחר שבד”כ יהיה יותר יקר ופחות אמין.
מעבר לחוק כמובן יש את הפרקטיקה היותר קריטית לפעילות העסקית. פגיעה בספרי הנה”ח משמעותה אובדן חשבוניות, חובות פתוחים, מאזנים עם משמעות אחת – השבתת פעילות. לא ניתן להוציא חשבוניות, לבצע גבייה ניהול תזרים, תשלומי מס ועוד.

בתנאים האלה, ברור מדוע גיבוי תוכנת הנהלת חשבונות נדרש תמיד, ויכול למנוע כניסה לבורות שקשה מאד, עד בלתי אפשרי, לצאת מהם.

כך מגבים את הנהלת החשבונות

הנהלת חשבונות, מעצם היותה כזו, תכלול בתוכה מידע חיוני על כל עסק, המאגד בתוכו את כל הפעילות הפיננסיות שלו. בתוכנות מהסוג הזה, אם מעבירים את שדה המשחק לזה הממוחשב, יעשו כל הפעולות של רישום התנועות הכספיות (מכירות, רכישות, הכנסות, הוצאות וכיוצא בזה), כמו גם ניתוחים הנוגעים ביחס אליהם. המטרה, איך לא, היא לשמור על המידע במערכות אלו באופן הטוב ביותר, באופן המאובטח ביותר מפאת הרגישות למידע. גיבוי ענן מאפשר למערכות הנה”ח יודע לבצע גיבוי מחזורי, אוטומטי, מאובטח ולהבטיח את שרידות המידע בצורה הטובה ביותר. עם עליונות טכנולוגית על פני כל טכנולוגיה אחרת.

בארגונים גדולים, נעשית הנהלת החשבונות באמצעות מנהלים מקצועיים, החולשים על כל היבטי התהליך. חשבונות העסק מתעדכנים מדי יום, או למעשה בכל פעולה בעלת עיקרון כלכלי, ולכן ברור שתקלה במערכת הממוחשבת או מחיקת קבצים תגרום לצרות צרורות. כאשר הגיבוי לא נעשה באופן תדיר, או כשהוא מותיר מחוץ למשוואה נתונים חיוניים, עלול להיווצר פער תפעולי, המקשה מאד על העסק. רבים ימליצו, בהקשר הזה, על חיבור “נוסחת” גיבוי, המתאימה לצרכי העסק כמו כפפה ליד, ותמנע בעיות מהסוג הזה.

גיבוי תוכנת הנהלת חשבונות מותאם עבור כל אחת

כיום, נעשה שימוש במספר תוכנות מרכזיות של הנהלת חשבונות. קצרה היריעה מלפרט על היתרונות של כל אחת מהן, או על הסיבות שצריכות להביא עסק או ארגון לבחור בה. מה שחשוב להדגיש הוא, שלכל תוכנת הנהלת חשבונות יש את פתרונות הגיבוי שלה, המגיעים כחלק מהתוכנה או מוצעים בנפרד על ידי חברות הפועלות בתחום.

אם לוקחים תוכנות מקובלות של הנהלת חשבונות כיום, אין ספק שיש לא מעט הבדלים בין גיבוי לחשבשבת לבין גיבוי לרווחית, למשל. היות ועיקרון הגיבוי ושמירת הנתונים, הן במקרה של גיבוי רווחית והן במקרה של גיבוי חשבשבת, אינו בהכרח ברור, רבים ימליצו להשאיר את העבודה לגורמים מקצועיים העוסקים בגיבוי ובשיחזור מידע.

[formidable id=6]